ارزش های غذایی سبزی ریحون
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ سبزی تازه / سبزیجات بدون دیدگاه

ارزش های غذایی ریحان

سبزی ریحون حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین A ، B6 ، B12 و C ، کالری ، کلسیم، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، فیبر ، آهن ، پروتئین و کربوهیدرات می باشد .
از برگ های ریحون می توان چندین روغن مفید بهداشتی همچون سیترونلول ، سیترال ، اوژنول ، ترپینئول و لیمونن به دست آورد . این ترکیبات دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی می باشند .
 

 
شاخ و برگ های سبزی ریحون داری کالری کمی بوده و کلسترول ندارد . آیا می دانید در هر ۱۰۰ گرم ریحان تازه تنها ۲۳ کالری وجود دارد اما با این وجود این سبزی دارای مواد مغزی ضروری همچون ویتامین ها و مواد معدنی است که برای سلامتی بدن مورد نیاز است .

ریحان مقدار زیادی ویتامین A ، بتاکاروتن ، لوتئین ، کریپتوگزانتین دارد که سبب محافظت در مقابل رادیکال های آزاد اکسیژن می شوند و در برابر پروسه های مختلف بیماری و پیری دارای نقش مهمی است .

ویتامین A موجود در برگ های ریحان ، از غشاهای مخاطی محافظت می کند ، خواص آنتی اکسیدانی دارد و برای بینایی بسیار مهم و ضروری می باشد . همچنین پوستی سالم به شما هدیه می کند . مهم تر از همه اینکه غذاهای طبیعی دارای ویتامین A از بدن در مقابل ابتلا به بیماری سرطان حفره دهان و ریه ححافظت می کند .
 

سبزی ریحون

ویتامین k موجود در سبزی ریحون سبب تولید فاکتورهای منعقد کننده در خون می شود و نقش بسیار مهمی در جذب مواد معدنی و تقویت استخوان دارا می باشد .

خواص و فواید سبزی ریحان
همانطور که در بالا اشاره کردیم سبزی ریحون دارای ترکیبات شیمیایی گیاهی فراوانی است که سبب ارتقای سلامتی و جلوگیری از بیماری ها می شود . در ادامه به شرح فواید شگفت انگیز ریحان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید :
 
موارد مهمی درباره سبزی ریحون ادامه دارد …